PANTONE FARBA ROKA 2024

Opäť je tu ten čas, kedy spoločnosť Pantone vyhlási odtieň, ktorý bude dominovať vizuálnemu svetu nasledujúci rok. Tentokrát tento status získala farba Pantone 13-1023 Peach Fuzz. Zadefinovali ju ako zamatovo jemný broskyňový tón, ktorého všeobjímajúci duch obohacuje myseľ, telo aj dušu.

Leatrice Eiseman, výkonná riaditeľka Pantone Color Institute opisuje, že vybrali farbu, ktorá vyžaruje teplo a modernú eleganciu a bez námahy spája mladosť s nadčasovosťou. Pantone vyberá farbu roka už 25 rokov. Svoje sily na to spája medzinárodný tím odborníkov z rôznych oblastí. Nejde o krátkodobý módny výsledok, skôr o životný štýl, vyjadrenie globálnej nálady a postoja. Po výskume farebných trendov, odráža to, čo ľudia potrebujú.

Vybraná farba sa skvelo bude kombinovať tón v tóne s prírodnými béžovými odtieňami v rôznych textúrach a štruktúrach, ale aj s chladnými modrými i metalickými tónmi. Túto farbu teda môžeme budúci rok očakávať nielen v oblasti interérového dizajnu, ale bude rezonovať vo všetkých oblastiach po celom svete.

My sme s výberom farby na rok 2024 spokojní, a čo vy?

Kontaktný formulár

x