arrow-bottom

ZÁCLONY

Záclony zútulnia každý interiér, klasický aj moderný. Dodávajú mu mäkkosť, zabezpečia istú dávku súkromia, no zároveň do interiéru prepustia dostatok svetla. Najbežnejšie sa používajú záclony typu voál alebo štruktúrované. V našej ponuke nájdete aj záclony klasických vzorov. Všetky typy máme v širokej farebnej škále. Delíme ich podľa viacero kritérií - typu materiálu, priepustnosti či špeciálnych vlastností. Podľa kompozície materiálu zistíme väčšinou aj jeho údržbu.

main-img

MATERIÁLY

V našom sortimente záclon nájdete rôzne typy. Polyester je obľúbený pre svoju ľahkú údržbu, nenáročné pranie či žehlenie. Luxusnejšie prírodné materiály, ako napríklad hodvábne záclony si vyberáme pre ich jemnosť, ľanové záclony zas pre svoju typickú jemnú krčivosť.

Kompromisom medzi prírodným materiálom a dobrou údržbou je zmes týchto prírodných materiálov s polyesterom.

main-img

PRIEPUSTNOSŤ

Výberom tej vhodnej priepustnosti záclony dosiahneme to, čo si interiér vyžaduje. Ak chceme interiér čo najviac presvetliť, prípadne ho prepojiť s krásnym výhľadom do exteriéru, tak je vhodné siahnuť po čo najjemnejšej štruktúre a najsvetlejšom odtieni, tým sa priestor krásne rozjasní. Ak chceme záclonou odčleniť priestor od vonkajšieho sveta, môžeme zvoliť hustejšiu, až polotransparentnú záclonu. Tá sa momentálne teší čoraz väčšej obľube. Pre veľa klientov je dobrou voľbou, ak nechcú v interiéri použiť aj záves. Polopriepustná záclona v širokej škále farieb, štruktúr a vzorov im to vynahradí a priestor krásne doplní.

main-img

ŠPECIÁLNE VLASTNOSTI

Aj záclona so špeciálnymi akustickými vlastnosťami a akustickým certifikátom môže byť vhodným a dobrým riešením napríklad pre kancelárie. Súčasným trendom je predelenie officov sklenenými priečkami, ktoré zvuk odrážajú a tak zhoršujú akustiku v priestore. Akustický záclona priestor zmäkčí a pohltí zvuk, avšak stále ostane zachovaná priehľadnosť.

Druhou špeciálnou vlastnosťou vybraných záclon je nehorľavá FR úprava. Tieto záclony sú vhodné najmä do projektov hotelov a apartmánov, ktoré takéto vlastnosti textilov vyžadujú.

Kontaktný formulár

x