TAPETY

Tapety majú v interiéri viacero výhod a to najmä vďaka svojim úžitkovým vlastnostiam - sú svetlostále či spríjemnia a zútulnia priestor. Zobrazujú širokú škálu tém a vzorov, od klasických ornamentálnych až po moderné, geometrické, motívy prírody a čoraz viac obľúbenejšie imitácie stierok, betónu či textilných štruktúr. Atraktívnosť tapiet sa podporuje aj vďaka rôznym kooperáciám tapetových firiem s dizajnovými značkami - MOOOI, Armani, Roberto Cavalli, Misoni i Blumarine. Štruktuálne zloženie novodobých tapiet umožňuje jednoduché odstránenie a podporuje experimentovanie. Môžete si vybrať z rôznych typov a materiálov:

VINYLOVÉ TAPETY sú vďaka svojej povrchovej vrstve obľúbené hlavne z praktickej stránky, sú odolnejšie voči oderu a čistiteľné. Zvyčajne sú plastickejšie a dostupné v nekonečných vzorových a farebných možnostiach.

VLIESOVÉ TAPETY sú vyrábané z netkaného textilu. Svojim odleskom či použitými trblietkami stene vdýchnu úplne iný rozmer a dodajú interiéru aj dávku luxusu.

TEXTILNÉ TAPETY sú obľúbené vďaka svojej mäkkosti, zútulňujú a spríjemňujú tak pobyt v interiéri. Vyrábané sú z tkaného textilu, medzi najvyššie rady patria hodvábne a ľanové tapety.

TAPETY Z PRÍRODNÝCH MATERIÁLOV sú vhodné pre náročnejších klientov do menej zaťažených priestorov. Medzi prírodné materiály, z ktorých sa vyrábajú tieto priam až umelecké diela, patria napríklad jutové, rafiové, papyrusové či ratanové vlákna, sľudové kamienky, listy lekna, mušle capiz, kôra stromu bakbak, kokosová kôra, korok či drevená dyha.

AKUSTICKÉ TAPETY vylepšujú akustiku vrámci miestnosti. Zvuk lepšie pohlcujú, a tak nedochádza ku ozvene. Vhodné sú do kancelárií, no zaujímavé vzory a exkluzívnejšie materiály si nájdu svojho zákazníka aj v bytových priestoroch.

PROJEKTOVÉ TAPETY sú vinylové tapety vyššej gramáže, čím zabezpečujú najväčšiu odolnosť stene a svojou väčšou šírkou v porovnaní s rolkovými tapetami eliminujú počet spojov na stene. Sú vhodné do viac zaťažených priestorov, preto sú ideálnou voľbou do projektov administratív alebo na chodby rezidenčných budov.

DETSKÉ TAPETY sú v dizajnoch zväčša pre tých najmenších v príjemných pastelových farbách.

PANELY sú čoraz viac obľúbenejším druhom tapiet. Vzor sa na nich neopakuje, ide skôr o akýsi obrazec na celú stenu. Materiálovo sú v prevedení vliesovom alebo vinylovom.

V našom portfóliu máme značky trendových tapiet: ARTE, OMEXCO, VESCOM, HOOKEDONWALLS, COORDONNÉ, NOBILIS, JANNELLI & VOLPI, EMILIANA, SIRPI, CASAMANCE, CASADECO a CASELIO.

Kontaktný formulár

x